V Korytech 3155 / 23, Praha 10, 106 00
272 656 216, 602 858 713
info@tisk-samolepek.cz

Tisk samolepek

Samolepky plastové

Provádíme tisk plastových samolepek (PVC samolepky) malých a velkých velikostí pro Vaši snadnou a levnou propagaci. PVC samolepky (plastové nálepky) lze umístit např.: na výlohu, auto, dveře, zboží, obal produktu a podobně. Jedná se o tisk na samolepicí vinyl. Tisk vinylových samolepek je naší specializací.

Přednosti plastových samolepek a srovnání s papírovými


– Výroba PVC samolepek je ve srovnání s papírovými snadnější a rychlejší.
– Tisk samolepek je levnější. To platí hlavně u tisku menšího množství, například u menších velikostí do 2000 ks.
– PVC samolepky (plastové) jsou odolnější. Vynikají zvýšenou mechanickou odolností, není možné je roztrhnout.
– Jejich užití je možné v exteriéru i interiéru, jsou odolné vůči vodě a slunečnímu záření (UV záření).
– Jejich případné odstranění je snadnější, při odlepování drží tvar.

Níže jsou informace a rozdělení pro tisk samolepek malých a velkých.


Je to snadné, v poptávce na tisk samolepek stručně uveďte základní informace


1)
Požadovaný rozměr samolepky.

2) Počet kusů.
3) Plánované umístění, například nálepky na výlohu.

Klikněte prosím zde (budete přesměrováni na kontaktní formulář): KONTAKT / KALKULACE

tiska samolepek

Tisk pvc samolepek

samolepky tisk

Nálepky malého rozměru


Tisk samolepek malého rozměru a více kusů z praktického důvodu doporučujeme v seskupení na archu (např. arch o velikosti A4). Seskupení umožňuje snadnější manipulaci a uložení samolepek. Z archu lze nálepky snadno a rychle jednotlivě sundat. V případě potřeby je k dispozici rozdělení samolepek na jednotlivé kusy.

Tvar samolepek


Naše tisková technologie umožňuje výrobu samolepek všech tvarů, a to i komplikovaných a atypických. Po zaschnutí grafiky stroj samolepky ořízne do předem zvoleného tvaru, který je dán vektorovou cestou v grafice. Výsledný tvar může být libovolný.


Kvalita tisku


K tisku používáme nejnovější digitální stroj značky Roland. Jde o přímý tisk speciálních barev na samolepicí vinyl. V závislosti na požadavku ideální (vhodnou) kvalitu tisku doporučíme, a to na základě kombinací dvou faktorů, kvality grafických podkladů a požadované (očekávané) kvality tisku. Je to záležitost individuálního posouzení grafiky. Správně zvolenou kvalitou tisku docílíme ideální ostrost všech detailů grafiky. Pro zjednodušení standardně nabízíme základní tři kvality tisku: kvalita menší, střední a vysoká. Od kvality tisku se odvíjí časová náročnost, kvalita tisku má vliv na cenu. Doporučujeme provést posouzení na základě vytištěných vzorků.

Vhodné užití a odolnost


Vinylové (plastové) samolepky jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití. V základním provedení jsou odolné vůči vodě a slunci. Pro ještě větší odolnost a k použití venku doporučujeme provedení včetně laminace. Jedná se o transparentní vrstvu, která zvýší odolnost proti slunci a odření grafiky, také zvýší sytost barev.

Příklady provedení


1) Kulaté samolepky o průměru 2 cm, 1000 ks
Určeno k označení obálky, provedení bez laminace, jednotlivé samolepky na archu A5, kvalita tisk střední.

2) Čtvercové nálepky, velikost: 9 × 5 cm, 100 ks
Určeno k označení výrobku, provedení s laminací lesk, samolepky jednotlivě, kvalita tisku vysoká.

3) Obdélníkové samolepky, velikost: 5 × 3cm, 250 ks
Určeno k nalepení na dálkový ovladač k označení tlačítek, samolepky na archu A3, provedení s laminací mat,
včetně ořezu do atypického tvaru a výřezu drobných částí pro kontrolku, kvalita tisku vysoká.

4) Samolepky ve tvaru elipsy, velikost: 20 × 10 cm, 10 ks
Určeno k označení části skladu, provedení bez laminace, samolepky jednotlivě, kvalita tisku nízká.

Tisk velkoplošných samolepek

Samolepky velkého rozměru


Jde o velkoplošné samolepky nejčastěji určené k nalepení v exteriéru. Zaručujeme odolnost proti venkovním vlivům, jako jsou slunce, změna teplot v průběhu ročních období a voda. Možnosti nalepení jsou například na výlohu, vozidlo nebo k polepení reklamní cedule. Největší možný rozměr v jednom kuse je pro kratší stranu 134 cm a pro delší stranu neomezeně. Pro rozměry přesahující uvedený limit je řešení výroby samolepky z více navazujících kusů s 2cm přesahy. Pro zvýšení atraktivity reklamního polepu je k dispozici ořez samolepky do libovolného, případně i do atypicky náročného tvaru. Nalepení velkoplošné samolepky je snadné. Na vyžádání snadný postup sdělíme. Preferujeme instalaci svépomocí, díky tomu dojde k nemalé finanční úspoře. V případě požadavku nalepení zajistíme.

Odolnost velkoplošných polepů


Na velkoplošné samolepky v exteriéru má největší negativní vliv slunce. Každý výrobce pro své materiály uvádí odolnost nejméně 3 roky. Z praxe víme, že záleží na umístění samolepky, zda je vystavena přímému celodennímu slunečnímu svitu. Pokud na samolepku svítí přímé slunce celý den v průběhu celého roku, je potřeba počítat s tím, že i námi používaný osvědčený materiál (vyrobený v EU) bude po 3 letech mírně ovlivněn. Konkrétně se jedná o možné malé změny v barevnosti grafiky.
tisk velkých samolepek

Příprava grafiky pro tisk samolepek


Často laiky opomíjenou součástí výroby je příprava grafických podkladů. Nejrychlejší a nejsnadnější varianta je zaslat s poptávkou a základní specifikací i hotové kvalitní grafické podklady. Zasláním grafiky se celý výrobní proces zjednoduší a urychlí. V případě absence výrobních podkladů můžeme nabídnout dvě varianty zhotovení.

Možnosti pro přípravu grafiky


– Možnost přípravy jednoduché grafiky, např.: umístění textu, rámečku, kontury; případně umístění dodaného loga nebo fotografie. Jde jen o umístění nenáročné představy bez designu. Cena: 0 Kč (zdarma) Vztahuje se jen na objednávky na kompletní výrobu, nebo tisk.
– Možnost přípravy profi-atraktivní grafiky (design dle konkrétního zadání zákazníka). Cena od: 500 Kč/grafika + DPH 21 % (Cena se odvíjí od časové náročnosti.)


Materiály k výrobě samolepek


Materiály mají rozdílné vlastnosti. Dle určení místa použití a požadované trvanlivosti nejvhodnější materiál doporučíme. Standardně používáme materiály Avery (jde o holandského výrobce). Tato značka se nám osvědčila, s materiálem máme dobré zkušenosti.
Samolepicí vinyl: K dispozici je varianta lesk a mat.
Laminace: K dispozici je varianta lesk a mat.
Materiál pro nalepení na okna: Okenní samolepicí vinyl (dírkatý).

Zadání poptávky, nebo objednávky.


Jako nejrychlejší a nejefektivnější způsob pro dosažení rychlé odpovědi doporučujeme zadání zaslat ve formě e-mailu. Tento způsob nám umožní rychle se zorientovat v zadání a zohlednit všechny aspekty pro vytvoření kalkulace. Na e-mail reagujeme okamžitě, je naším hlavním komunikačním nástrojem.
Zaslání poptávky je snadné, postačí uvést základní informace: požadovaný rozměr, počet kusů, místo určení – např.: samolepky na sklenice, samolepka na okno, samolepka na ceduli.
Standardní podmínky pro přijetí objednávky:
– v objednávce nutno uvést dva ověřitelné kontakty (tel. + IČ, nebo adresu)
– převzetí na adrese naší provozovny
– platba hotově při převzetí


Případné dodání na Vaši adresu, doprava


Standardně objednané samolepky nezasíláme. Snažíme se minimalizovat náklady spojené s výrobou. Zaslání je časově náročné hlavně z hlediska přípravy. Pro zaslání je nutné samolepky pečlivě zabalit a tento proces se nedá z hlediska rozdílnosti objednávek zjednodušit. Každé balení se provádí individuálně a není automatizované, jde o časově náročnou ruční práci. Pokud je zaslání nevyhnutelné a předem dohodnuté, je účtováno poštovné a balné od 150 Kč + DPH 21 %.

Naší další webovou prezentaci naleznete ZDE.